Reklama
Reklama

Poznańska serwerownia Beyond.pl się rozbudowuje

fot. materiały prasowe

Powierzchnia obiektu położonego na poznańskim Franowie ma się zwiększyć 4-krotnie.

Jak zapowiada Beyond.pl, po rozbudowie Data Center firmy stanie się jednym z największych tego typu obiektów w Europie biorąc pod uwagę moc oraz powierzchnię. - Powierzchnia całkowita brutto urośnie z obecnych 12 tys. do 45 tys. mkw. Oznacza to, że po zakończeniu inwestycji będziemy dysponowali jedną z największych w centralnej Europie powierzchni kolokacyjnych. Pozwoli to nam obsłużyć rosnący popyt na usługi kolokacyjne i chmurowe - mówi Michał Grzybkowski, Executive VP Technology w Beyond.pl.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Do tej pory firma dysponowała mocą 8 megawat, a inwestycja ma zwiększyć moc do aż 42MW. Ma to pozwolić na zaspokojenie potrzeb infrastrukturalnych najbardziej wymagających klientów. Co ciekawe, kampus na Franowie jest w całości zasilany energią ze źródeł odnawialnych. To nie tylko korzystne dla środowiska, ale też klientów, bo przekłada się na niższe ceny usług. - Rozbudowa Beyond.pl, której głównym akcjonariuszem jest Grupa Kulczyk Investments, to największa inwestycja ogłoszona na polskim rynku data center po zapowiedzianych przez Google i Microsoft projektach o łącznej wartości 3 mld dolarów - podaje firma.

Poznańskie centrum danych Beyond.pl działa przy ulicy Kręglewskiego (dawniej Dziadoszańskiej) w pobliżu Kinepolis. Powstało w 2016 roku, a rok później otrzymało nagrodę architektoniczną "Bryła roku" w plebiscycie portalu bryla.pl. Na budowę obiektu zużyto blisko 53 000 ton betonu. Centrum pozwala na uruchomienie 432 000 serwerów wirtualnych, które umożliwiają postawienie 3,5 mln prostych stron internetowych. Ilość danych przechodzących przez Data Center przy Kręglewskiego w ciągu dnia to 1 milion gigabajtów. Mniej więcej tyle ma cała Wikipedia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
14.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro