Reklama
Reklama

Sejm wzmacnia ochronę przed terrorystami. "Zagrożenie jest realne"

fot. By I, Kpalion, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2247495

Kancelaria Sejmu szykuje się do sporych inwestycji.

Jak informuje "Rzeczpospolita", do obecnego kompleksu budynków w rejonie ul. Wiejskiej w Warszawie dołączy wkrótce kolejny - tym razem przeznaczony do zwalczania zagrożeń biochemicznych. Inwestycja pochłonie milion złotych.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Sejm ma już miejsce przeznaczone do sprawdzania przesyłek pod względem pirotechnicznym, skąd więc decyzja o budowie kolejnego budynku? - Centrum Informacyjne Sejmu tłumaczy, że zagrożenie jest realne, o czym może świadczyć statystyka z tego roku - tłumaczą dziennikarze "Rzeczpospolitej". Padają konkretne liczby: w tym roku skontrolowano 72 188 przesyłek, spośród których 114 było "podejrzanych", a "potwierdzonych", czyli mających stanowić realne zagrożenie, 48 sztuk.

Ponadto po zmianie przepisów m.in. sprawdzaniem przesyłek zajmuje się straż marszałkowska, która obecnie nie posiada odpowiedniego pomieszczenia do neutralizacji niebezpiecznych przesyłek. W razie zagrożenia są one przekazywane Służbie Ochrony Państwa.

530 tys. zł ma być wydane na urządzenia stanowiące wyposażenie budynku. Do tego trzeba doliczyć zakup uzbrojenia: w 2021 roku Kancelaria Sejmu planuje kupić m.in. amunicję, kamizelki kuloodporne i hełmy balistyczne za 730 tys. zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
14.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro