Reklama
Reklama

Na Półwiejskiej odbył się protest "Poznań broni tęczy"

fot. Przemysław Łukaszyk

Na półwiejskiej manifestowano poparcie dla środowisk LGBT+.

- Społeczność LGBT+ jest zmęczona i zła. Mamy za sobą najbardziej homofobiczną kampanię wyborczą w historii Polski. Mimo jej zakończenia nagonka na nas nie mija. Najwyższe osoby w państwie, zamiast stać na straży równości i godności wszystkich obywateli, szczują na 2 miliony polskich osób LGBT+. Coraz więcej można o nas powiedzieć, coraz więcej można nam zrobić - pisali na Facebooku odpowiedzialni za organizację wydarzenia członkowie Grupy Stonewall.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Podczas protestu "Poznań broni tęczy" głos zabrał m.in. jej szef, Mateusz Sulwiński, który odniósł się do niedawnych wydarzeń z Warszawy i aresztowania Michała Sz., funkcjonującego jako kobieta o pseudonimie Margot. Część mediów określa go jako "kobietę Małgorzatę Sz.", inne mówią o "aktywiście LGBT", a jeszcze inne stanowisko zaprezentował kolektyw "Stop Bzdurom", do którego należy Margot. - Margot nie jest kobietą, a osobą niebinarną. Używa żeńskich zaimków, ma na imię Małgorzata Szutowicz - poinformowano. Postawione Margot zarzuty dotyczą m.in. zniszczenia samochodu należącego do Fundacji Pro - Prawo do Życia. Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące.

Uczestnicy protestu solidaryzowali się z Margot oraz całym środowiskiem LGBT+. Wśród demonstrujących i przemawiających byli m.in. poznańscy parlamentarzyści, a duża część uczestników wyposażona była w tęczowe flagi i transparenty.

Podczas wydarzenia nie odnotowano incydentów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
14.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro